Home  ›  Blog  ›  Budowa domu z kontenerów

Budowa domu z kontenerów

bottom shape

15 października 2019

Rozpoczynamy cykl związany z wykorzystaniem kontenerów morskich na cele mieszkaniowe.

W pierwszej kolejności chcielibyśmy przybliżyć Wam „przypadkowe zlecenie” budowy domu, które okazało się naszym motorem napędowym w rozwoju firmy. Czy można stworzyć mieszkanie w kontenerze? Jakie zalety mają domy kontenerowe? Jak przebiega adaptacja kontenera morskiego pod cele mieszkaniowe? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym cyklu wpisów o domach z kontenerów!


Dom z kontenerów – jak to się zaczęło?

Początek tej historii jest dość zaskakujący. Nic bowiem nie zwiastowało, że z firmy zajmującej się sprzedażą kontenerów morskich i adaptowaniem ich pod magazyny, warsztaty czy biura, staniemy się firmą budującą domy kontenerowe. Pewnego dnia na naszą skrzynkę mailową wpłynęło zapytanie o realizację pewnego śmiałka – miał on odważną wizję, która zakładała przygotowanie konstrukcji z kontenerów pod zabudowę domu jednorodzinnego.

 

Dom z kontenerow

 

Zaskoczenie mieszało się z podekscytowaniem, a te emocje szybko sprawiły, że powiedzieliśmy TAK! Zdecydowaliśmy się na wykonanie tego projektu, zaczynając od ustalenia szczegółów i wybrania odpowiednich kontenerów. Konstrukcja domu z kontenerów składała się z 8 kontenerów morskich typu 40 HC, 40 DV.

 

 

Jak potoczyła się dalsza realizacja tego zlecenia? Wszelkie szczegóły zdradzimy w naszych dalszych wpisach z tego cyklu. Jedno jednak jest pewne – wzywanie, jakie postawił przed nami inwestor wpłynęło na rozwój usług naszej firmy i sprawiło, że rozbudowaliśmy ofertę. Wzbogacone portfolio o dom z kontenerów zaowocowało wprowadzeniem usługi niestandardowej, oferującej budowę domów i mieszkań w kontenerze, a także domków na zgłoszenie do 35 m2.