Home  ›  Modyfikacje kontenerów  ›  Kontenery chłodnicze

Kontenery chłodnicze

Kontenery chłodnicze to konstrukcje, które cechują się specyficzną budową. Są zaprojektowane w taki sposób, by pozwalały na utrzymanie wewnątrz zadanej temperatury. Najczęściej wykorzystuje się je do transportu produktów spożywczych i leków. Nasza firma oferuje stojące chłodnie, które mogą okazać się nieocenionym udogodnieniem dla wielu firm.

bottom shape

Kontenery chłodnicze mają za zadanie zachować nie tylko odpowiednią temperaturę, lecz także stałą wilgotność. Każdy z nich jest wyposażony w system wentylacji, pozwalający na monitorowanie aktualnych parametrów we wnętrzu konstrukcji i szybkie reagowanie na jakiekolwiek problemy. Wszystkie kontenery chłodnicze są przystosowane do utrzymywania temperatury sięgającej -25 stopni Celsjusza. Na rynku znaleźć można także modele, które pozwalają na uzyskanie jeszcze niższej temperatury. W niektórych branżach korzysta się również z tzw. supermroźni.

Sercem kontenera chłodniczego jest specjalny agregat, który pozwala nie tylko zachować właściwą temperaturę, lecz także wilgotność. W przypadku przekroczenia zadanej wartości zajmuje się on osuszaniem powietrza. Zazwyczaj wynosi ona około 60-85%. Kontenery wyposaża się też w system odwodnienia, który pozwala na usunięcie nadmiaru wody gromadzącej się wewnątrz konstrukcji.

Wykonujemy przeróbki kontenerów wykorzystywanych do przewożenia żywności i substancji chemicznych, które wymagają zachowania odpowiednich warunków w trakcie transportu. Korzystamy z nowych konstrukcji, a także tych używanych, dając im drugie życie. Przygotowujemy stojące chłodnie kontenerowe na indywidualne zamówienie. Zapraszamy do kontaktu!