Home  ›  Modyfikacje kontenerów  ›  Kontenery mieszkalne

Mieszkanie z kontenerów

Mieszkanie z kontenerów to nowoczesne rozwiązanie, które cieszy się rosnącą popularnością. Powstają z konstrukcji wykorzystywanych do przewozu towarów drogą morską. Do budowy domów z kontenerów używa się produktów nowych lub używanych. To ciekawy sposób na ponowne wykorzystanie stalowych konstrukcji, które nie nadają się już do transportu.

bottom shape

Kontenery mają stałe wymiary, jednak ich budowa pozwala na swobodne łączenie. Z takich produktów powstają rozbudowane obiekty, niekiedy składające się nawet z kilku pięter. Kontenery wpisują się świetnie w aktualne trendy, bazujące na prostych, geometrycznych kształtach.

Kontener jest tymczasowym obiektem budowlanym, dlatego nie wymaga pozwolenia na budowę. Taki przepis obowiązuje jednak jedynie w sytuacji, gdy cała konstrukcja ma metraż nie większy niż 35 metrów kwadratowych lub jest używany tylko w sezonie letnim, czyli nie dłużej niż przez 120 dni w roku. W wielu przypadkach dom z kontenera można więc postawić bez konieczności organizowania pozwolenia – wystarczy jedynie zgłoszenie.

Zajmujemy się przeróbkami kontenerów w taki sposób, by pozwalały na komfortowe mieszkanie w sezonie letnim lub przez cały rok. Wyposażamy je w niezbędne przyłącza i instalacje. Wykańczamy ściany i podłogi, a także montujemy meble, okna i drzwi.

Zapraszamy do kontaktu. Stworzymy dla Ciebie dom z kontenerów na indywidualne zamówienie.